Авторизация все шаблоны для dle на сайте newtemplates.ru скачать
 
  • 12:14 – На одному з чудес України – Рожевому озері – встановили онлайн веб-камеру 
  • 12:02 – Арабатська Cтрілка стала ближче завдяки новій поворотній UltraHD веб-камері 
  • 16:29 – Міська рада оголошує конкурс для школярів «Я на карантині #залишаюсявдома» 
  • 10:43 – При въезде в Геническ начали демонтаж блок-постов (фото) 

Олександр Воробйов: «Арабатська стрілка переповнена туристами»

Олександр Воробйов: «Арабатська стрілка переповнена туристами»

Про те, як розвивалася приморська Херсонщина після подій 2014 року і що стає на заваді цьому розвитку, Тиждень поговорив із головою Генічеської районної державної адміністрації Олександром Воробйовим.


Що ви відзначили б у розвитку району як курортного регіону за останні роки?

— Слід зауважити, що від Генічеського району залежить цілісність усієї України, тому для безпеки й захисту було вжито безпрецедентних заходів. Але з метою збереження привабливості для туристів захисні споруди розбудовували приховано.

Ми мали відновити сезон і зробили майже неможливе: такого не було навіть до війни в Україні. Арабатська стрілка переповнена.

Територія і раніше була привабливою для відпочинку та оздоровлення. А зараз є потужною альтернативою відпочинку в Криму. Як фіксують прикордонники, пасажиро-транспортний потік до Криму зменшився. Бо ж відпочивати там — це зрадити тих хлопців і дівчат, які віддають свої життя за Україну!

Для популяризації району розміщували рекламу в поїздах, проводили різноманітні фестивалі. Не лишилося поза увагою і транспортне сполучення: кількість поїздів збільшено із 3 до 37. Зокрема, після домовленостей з Укрзалізницею до Генічеська став курсувати поїзд із Білорусі, було вкладено близько 27 млн грн.

Я вдячний підприємцям, які побудували аквапарк, дельфінарій, сафарі-парк на Арабатській стрілці. Організовуємо туди пасажирські перевезення.

У Генічеському районі надаються безплатні послуги ветеранам АТО, сім’ям загиблих, дітям, переселенцям, малозабезпеченим та іншим категоріям населення. Тут уже відпочило 3,5 тис. дітей коштом держави, сільських місцевих рад, меценатів. Таку допомогу надають і заклади відпочинку: безкоштовно приймають, зокрема, дітей учасників АТО, ВПО, дітей із малозабезпечених сімей, постраждалих від чорнобильської катастрофи та інших. Надалі прийматимемо й дітей із Донецька, Луганська, Тернополя.

Які проблеми стоять на заваді подальшого розвитку Генічеського району як рекреаційного регіону?

— Ми повинні розвивати інфраструктуру, використовуючи сучасні технології. Однак нам бракує коштів на все це. Розумію, що в державі зараз сутужно. Але я вважаю, що така перлина повинна мати перспективи, адже ми можемо пропонувати не тільки відпочинок, а й оздоровлення. Наприклад, тільки за два тижні перебування на Арабатській стрілці у дитини піднімається гемоглобін на 10 одиниць.

Я звернувся до Національної академії медичних наук України з проханням або перенести її на територію Генічеського району, або відкрити тут філіал. Академіки погодилися на філіал. Щоб дослідити й корисні ресурси, на які багатий наш регіон. Тут можна відкрити сучасні лікувальні заклади, які працюватимуть увесь рік, а не лише влітку.

Однак Арабатську стрілку досі не визнано курортною зоною. Щоб це сталося, тут треба відновити каналізування. Та ми не бачимо з боку держави жодних кроків у цьому напрямку. А це вкрай важливо. Є кілька очисних споруд, але для курортної зони має бути централізоване каналізування. Нам допомагають розробити проектну документацію, щоб потім можна було звертатися до різних інстанцій, до меценатів й нарешті отримати гроші на будівництво каналізації.

Крім того, чиняться перепони з боку тих стратегічних об’єктів, які держава віддала в приватні руки. Зокрема, Херсонобленерго, серед власників якого є і росіяни. Як ми можемо вплинути на них? Ніяк! Тому за несприятливих погодних умов у районі зникає світло, ремонтних бригад нібито не вистачає, а це в розпал курортного сезону неприйнятно!

Проблемною є також ситуація з реєстрацією закладів відпочинку, які мають вносити відповідні збори до місцевих бюджетів.

На Арабатській стрілці 84 такі заклади. З них офіційно працює тільки 30, 53 просто знущаються — іншого слова дібрати не можу. Один не працює зовсім. Перевірки було заборонено, і вони цим користаються. Сьогодні ми періодично — не розголошуватиму, коли саме, — проводимо своєрідні рейди. Створили комісію з представників адміністрації, фіскальної служби, Держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, поліції, депутатського корпусу, МНС, прикордонників. Разом у такому складі ходимо, фотографуємо, фіксуємо все, що відбувається на територіях цих закладів. Щочетверга підбиваємо підсумки. Роблю все можливе, аби згадані вище 30 закладів відчули, що вони недарма пройшли все те для офіційного відкриття.

Таким чином, більшість закладів не сплачують навіть туристичного збору, вже не кажучи про приватний сектор.

А чи можливо порахувати, скільки через це втрачає держава?

— Якщо великі оздоровчі заклади працюють поза законом, то що можна казати про приватний сектор?

У 2016-му Генічеський район отримав близько 600 тис. грн туристичного збору — найбільше в Херсонській області. Побачимо, які важелі впливу використовуватимемо цього року. Можливо, дійдемо й до мільйона. Але якщо порахувати, то могли б збирати мільйони гривень!

Тут слід зауважити, що туристичний збір надходить не до районного бюджету, на який покладено низку фінансових зобов’язань, зокрема відшкодовувати кошти за перевезення пільгових категорій і так далі, а до місцевих скарбниць. Сприяємо, щоб ці гроші потім були спрямовані на розвиток інфраструктури, на освітлення. Але без допомоги держави на сучасний рівень ми не вийдемо, а якщо вийдемо, то тільки через десятиліття.

Що, на вашу думку, має зробити держава?

— Річ у тім, що наш район може годувати частину України, але при цьому на 90% є дотаційним. З того мільйона, який буде отримано після відпочинку, району нічого не дістанеться. Адже гроші надходять безпосередньо до бюджетів населених пунктів.

Державні органи влади мають розробити механізми впливу, зокрема на Херсонобленерго. Люди сплачують гроші, а як гроза, то одразу відключення. Вони не мають жодної відповідальності, ми на них вплинути не можемо.

Враховуючи той факт, що Арабатська стрілка зараз переповнена, ми повинні скеровувати свої сили саме на інфраструктуру, каналізування, мусимо привести до ладу енергопостачання, дороги.

Раніше з бюджету країни виділялися кошти на Крим, окремо на збереження, відновлення набережних. Чому ж тут не зробити таку набережну на 40 км, щоб люди з дітьми, із візочками могли відпочивати, чому не зробити велодоріжку? Це буде диво. Гроші ж виділялися, вони ж були. Ніхто не порушує цих питань, крім мене.

Держава може отримувати від того колосальні прибутки, пишатися цим регіоном на рівні Європи. Якщо буде зроблено каналізування, можна буде говорити про визнання як курортної зони.

Також необхідно ухвалювати відповідне законодавство, розвивати тут медичні заклади, робити здравниці світового рівня. Італійці пропонують облаштувати цілорічний курорт, просять, щоб їм надали таку можливість.

Нам потрібні умови для залучення інвестицій, адже Генічеський район не був дотаційним, він і сам годував частину країни.

Тиждень. UA
рейтинг: 
0
Оставить комментарий
Воробъеву: Денег нет, но ты держись.
За очистные отвечает Гордеев, а не Порошенко.
Инвесторов заводите на стрелку и будет вам счастье.
   
Loading...
  • Читаемое
  • Сегодня
  • Комментируют
Последние комментарии
Мы в соцсетях
  • Twitter